Pomozme Jesenicku získat koncertní klavír!

Základní umělecká škola v Jeseníku má velikou šanci pořídit nový klavír do koncertního sálu v Kapli prostřednictvím Nadace Karla Komárka Family Foundation Piana do škol.

     Nezadaří se jen tak nějaké škole dostat se do úzkého výběru této nadace. Naší škole se to povedlo. Usilujeme o koncertní křídlo Petrof v hodnotě 1 milion 99 tisíc korun. Firma Petrof na pořízení věnuje 100 tisíc korun, nadace 500 tisíc Kč a dalšího půl milionu musíme získat darem od sponzorů, partnerů, obcí, firem, živnostníků a občanů. Na webových stránkách http:pianadoskol.cz má ZUŠ Jeseník vytvořen transparentní účet, na němž lze sledovat, jak se během tohoto týdne (a doufáme, že i v následujících týdnech) darovaná částka navyšuje.

    Naše škola se do celého projektu zapojí prostřednictvím benefičních koncertů a to hned 28. března v Praze na Bořislavce, kde si naši klavíristé Julie a Vít Štindlovi a Matyáš Pruchnický zahrají společně s Emilem Viklickým. Další koncerty se odehrají již u nás, 4.4. v 17.00 v Kapli a 5.4. v 18.30 ve foyeru Sanatoria  Priessnitzových léčebných lázní a to za návštěvy zástupců Nadace Family Foundation.

    Srdečně Vás tímto na benefiční koncerty zveme a věříme, že se s Vaší spoluúčastí podaří sbírku naplnit a že se naše děti, umělci i posluchači budou těšit z krásných tónů nového nástroje.

    Moc děkujeme.

                                                                                                               Za ZUŠ Jeseník Lenka Polcrová

ObrázekPomozme Jesenicku získat koncertní klavír!