Naši klavíristé hráli na benefičním koncertě v Praze

  Jak je již známo veřejnosti Jesenicka, Základní umělecká škola v Jeseníku usiluje o nové koncertní křídlo do koncertního sálu Kaple. Je zapojena do projektu Nadace Karla Komárka Family Foundation Piana do škol. Tato nadace pořádá sérii benefičních koncertů v Praze na Bořislavce. Naše škola společně se zástupci ZUŠ Nehvizdy přijala pozvání nadace, aby na koncertě zahráli její nadaní klavíristé.

       A tak 28. března 2023 v moderním koncertním sále (mimochodem architektonicky velmi oceňovaném) centra Bořislavka zahráli Matyáš Pruchnický a sourozenci Julie a Vít Štindlovi. V úvodu koncertu Matyáš „vystřihl“ bravurně Bugattistep Jaroslava Ježka, Julie s Vítkem předvedli precizní souhru ve 4ruční skladbě Norský tanec Edvarda Griega. Populární herec a moderátor Václav Kopta si s našimi klavíristy popovídal s humorem jemu vlastním. O svých školách také promluvili také jejich ředitelé pan Tomáš Uhlíř a Aleš Háva. Poté jsme se mohli zaposlouchat do jazzových skladeb v podání světového, dnes již legendárního klavíristy Emila Viklického, skvělého kontrabasisty Josefa Feča

 a famózního bubeníka Jiřího Stivína ml.

       Koncert na Bořislavce byl jedním slovem skvělý. Vřelé přivítání hostitelů, naši mladí klavíristé výborní a jazzové Trio E. Viklického – to byl zážitek na celý život.

       A vy  - občané a firmy Jesenicka, děkujeme za všechny finanční dary, které jste již věnovali. Sbírka úžasně „šlape“, za necelé 3 týdny máme již 214000 Kč!

Prosíme, přispívejte dále na https: //pianadoskol.cz., abychom mohli v Jeseníku brzy přivítat nový klavír.

       Moc děkujeme.

                                                                                 Za ZUŠ Jeseník, klavírní oddělení L. Polcrová

ObrázekNaši klavíristé hráli na benefičním koncertě v Praze